We would like to thank you for the opportunity to be part of your project.

"Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość" ("European professional experience as a chance for a better future”) is a project of Zespółu Szkół Ponadgimnazjanych nr 2, implemented due to the PO WER program, within which students of gastronomy and mechanics did internships in Malaga.

We would like to thank you for the opportunity to be part of your project. We hope that during your stay you have gained many new skills and you could practice those already acquired. Nowadays, work placement abroad is a needed and useful element of building a career. We wish you that it will became an interesting beginning of your professional life.

Thank you to all the companies involved in this project:
TRIUM SYSTEMS
Autos Sedan S.L.
Talleres Colombes
Midas Málaga-El Palo
MIDAS BAILÉN
MIDAS CENTRO COMERCIAL LARIOS
Randal Systems ECI
La Chancla
Misuto
Restaurante La Reserva 12
Restaurante La Reserva del Olivo
Restaurante La Reserva del Pastor
Restaurante Batik (ALCAZABA PREMIUM HOSTEL)

European work experience

"European work experience as a chance for a better future" is a mobility project for mechatronics and gastronomy students from Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, within which those students are doing internships in Malaga.

Dear trainees, thank you for your commitment to work and spreading the results of your project. We hope these 4 weeks will bring you many benefits and will be an important step to develop your professional career. Good luck!

We are grateful to all companies involved in the implementation of this project:
TRIUM SYSTEMS
Autos Sedan S.L.
TALLERES COLOMBES
Midas Málaga-El Palo
Taller Midas Málaga - Bailén
MIDAS CENTRO COMERCIAL LARIOS
Randal Systems ECI
La Chancla
MISUTO
RESTAURANTE La Reserva 12
Restaurante La Reserva Del Olivo
RESTAURANTE La Reserva del Pastor
RESTAURANTE Batik Rooftop Bar - Malaga (ALCAZABA PREMIUM HOSTEL)

Pobyt w Hiszpanii

Bardzo chętnie podzielę się wrażeniami z pobytu w Hiszpanii konkretnie w Maladze. Nie jesteśmy tutaj zbyt długo, dopiero tydzień ale wystarczyło aby zakochać się zarówno w kraju jak i w ludziach tutaj żyjących. Pogoda z dnia na dzień coraz lepsza ,jesteśmy bardziej pozytywnie nastawione do wszystkiego. Praca staje się łatwiejsza przy dobrej atmosferze wśród personelu restauracji .W ciągu tego tygodnia miałyśmy dwie wycieczki, które były bardzo interesujące. Byliśmy na wzgórzu Gibralfaro i w Granadzie. Piękne widoki i zabytkowe budowle zapierały dech w piersiach. Zachwycaliśmy się różnymi palmami i innymi egzotycznymi roślinami np. kaktusami. Posmakowaliśmy Hiszpańskiej kuchni. Wyrazista, sycąca i wyjątkowo smaczna.

ZAWODOWA CORRIDA

Rozpoczęliśmy kolejną zawodową przygodę tym razem w Hiszpanii z chłopcami z technikum mechatronicznego i dziewczętami z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Do Malagi, miasta praktyk zawodowych dotarliśmy późnym popołudniem 16 marca 2019. Po zakwaterowaniu, obiedzie, krótkim odpoczynku i poznaniu obiektu, wspólnie z hiszpańskim opiekunem naszej grupy Panią Anną Přibylovà wyruszyliśmy na pierwsze zapoznanie z miastem. Pani Ania pokazała nam miejsca, które mogą się nam przydać: sklepy, ulice, drogę do centrum miasta, przystanki autobusowe, z których uczniowie będą dojeżdżać na praktyki. Na dalsze zwiedzanie umówiliśmy się już na następny dzień, bo zmęczenie dało o sobie znać.
W niedzielę po śniadaniu wyjechaliśmy do centrum Malagi. Właśnie odbywał się ważny w Hiszpanii festiwal filmowy, zjechały gwiazdy i reżyserzy z całego kraju.

Nasze dziewczęta też „robiły za gwiazdy” wzbudzając zainteresowanie mieszkańców. Południowa prowincja Andaluzji de Malaga cieszy się wyjątkową popularnością wśród turystów z całego świata. Głównie za sprawą swojego wybrzeża Costa del Sol, ok. 160 km plaż o znakomitej infrastrukturze. Jednakże Prowincja Malaga daje przyjezdnym nie tylko słońce, plaże i wyśmienite warunki wypoczynku. Jej tereny posiadają unikatowe w całej Hiszpanii dziedzictwo kulturowe sięgające 40 000 lat w przeszłość.

Zwiedziliśmy Catedral de la Encarnacion, ruiny teatru rzymskiego, dom malarza Pablo Picasso uznanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, twórcy nurtu malarstwa zwanego kubizmem.

W poniedziałek po porannej odprawie i przypomnieniu miejsc pracy wyruszyliśmy na swoją zawodową „hiszpańską ścieżkę”.