We would like to thank you for the opportunity to be part of your project.

"Europejskie doświadczenia zawodowe szansą na lepszą przyszłość" ("European professional experience as a chance for a better future”) is a project of Zespółu Szkół Ponadgimnazjanych nr 2, implemented due to the PO WER program, within which students of gastronomy and mechanics did internships in Malaga.

We would like to thank you for the opportunity to be part of your project. We hope that during your stay you have gained many new skills and you could practice those already acquired. Nowadays, work placement abroad is a needed and useful element of building a career. We wish you that it will became an interesting beginning of your professional life.

Thank you to all the companies involved in this project:
TRIUM SYSTEMS
Autos Sedan S.L.
Talleres Colombes
Midas Málaga-El Palo
MIDAS BAILÉN
MIDAS CENTRO COMERCIAL LARIOS
Randal Systems ECI
La Chancla
Misuto
Restaurante La Reserva 12
Restaurante La Reserva del Olivo
Restaurante La Reserva del Pastor
Restaurante Batik (ALCAZABA PREMIUM HOSTEL)

European work experience

"European work experience as a chance for a better future" is a mobility project for mechatronics and gastronomy students from Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, within which those students are doing internships in Malaga.

Dear trainees, thank you for your commitment to work and spreading the results of your project. We hope these 4 weeks will bring you many benefits and will be an important step to develop your professional career. Good luck!

We are grateful to all companies involved in the implementation of this project:
TRIUM SYSTEMS
Autos Sedan S.L.
TALLERES COLOMBES
Midas Málaga-El Palo
Taller Midas Málaga - Bailén
MIDAS CENTRO COMERCIAL LARIOS
Randal Systems ECI
La Chancla
MISUTO
RESTAURANTE La Reserva 12
Restaurante La Reserva Del Olivo
RESTAURANTE La Reserva del Pastor
RESTAURANTE Batik Rooftop Bar - Malaga (ALCAZABA PREMIUM HOSTEL)

¿Donde esta el four dollar tuba?

Od ostatniego tygodnia my - grupa mechatroników z klasy 3 TMe, odbywamy praktyki w Maladze. Pierwszy tydzień spędziliśmy zapoznając się z kartografią okolicy, pracując, oraz dostosowując się do panujących tu zwyczajów. Nasza praca różni się w zależności od miejsca zatrudnienia. Niektórzy z nas naprawiają silniki elektryczne, inni projektują, a jeszcze inni naprawiają samochody. Podsumowując - edukujemy się.

Morskie przygody

Nasze praktyki odbywają się w firmie, która zajmuje się inżynierią morską. Tworzony jest tutaj specjalistyczny sprzętu komunikacyjny, osprzęt dla profesjonalnych płetwonurków, a także elementy podwodnej robotyki i mikroelektroniki.
Stanowiska naszej pracy znajdują się w zaawansowanym biurze projektowym. Jest ono wyposażone w bardzo wydajne jednostki komputerowe, przestronne monitory dla projektantów oraz takie urządzenia jak drukarka 3D, pozwalająca w krótkim czasie przenieść projekt z komputera do ręki.
Pracujemy w zaawansowanym programie typu CAD jakim jest Solidworks. Umożliwia on tworzenie modeli 3D oraz przeprowadzania najróżniejsze symulacji ruchu, naprężeń czy testowania aerodynamiki.
My zajmujemy się projektowaniem paneli komunikacyjnych osprzętu dla nurków, części podwodnej robotyki i elementów mechanicznych takich jak podnośniki dla nurków.
Pracujemy w świetnej atmosferze z miłymi, życzliwymi i zabawnymi ludźmi. Świetnie się dogadujemy a praca staje się coraz przyjemniejsza. Z dnia na dzień zdobywamy nową wiedzę i doskonalimy swoje umiejętności.
Zdobyte tutaj w Hiszpanii doświadczenie, znajomości oraz ciągłe rozwijanie naszych umiejętności z pewnością zaowocują w przyszłości.

ZAWODOWA CORRIDA

Rozpoczęliśmy kolejną zawodową przygodę tym razem w Hiszpanii z chłopcami z technikum mechatronicznego i dziewczętami z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Do Malagi, miasta praktyk zawodowych dotarliśmy późnym popołudniem 16 marca 2019. Po zakwaterowaniu, obiedzie, krótkim odpoczynku i poznaniu obiektu, wspólnie z hiszpańskim opiekunem naszej grupy Panią Anną Přibylovà wyruszyliśmy na pierwsze zapoznanie z miastem. Pani Ania pokazała nam miejsca, które mogą się nam przydać: sklepy, ulice, drogę do centrum miasta, przystanki autobusowe, z których uczniowie będą dojeżdżać na praktyki. Na dalsze zwiedzanie umówiliśmy się już na następny dzień, bo zmęczenie dało o sobie znać.
W niedzielę po śniadaniu wyjechaliśmy do centrum Malagi. Właśnie odbywał się ważny w Hiszpanii festiwal filmowy, zjechały gwiazdy i reżyserzy z całego kraju.

Nasze dziewczęta też „robiły za gwiazdy” wzbudzając zainteresowanie mieszkańców. Południowa prowincja Andaluzji de Malaga cieszy się wyjątkową popularnością wśród turystów z całego świata. Głównie za sprawą swojego wybrzeża Costa del Sol, ok. 160 km plaż o znakomitej infrastrukturze. Jednakże Prowincja Malaga daje przyjezdnym nie tylko słońce, plaże i wyśmienite warunki wypoczynku. Jej tereny posiadają unikatowe w całej Hiszpanii dziedzictwo kulturowe sięgające 40 000 lat w przeszłość.

Zwiedziliśmy Catedral de la Encarnacion, ruiny teatru rzymskiego, dom malarza Pablo Picasso uznanego za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, twórcy nurtu malarstwa zwanego kubizmem.

W poniedziałek po porannej odprawie i przypomnieniu miejsc pracy wyruszyliśmy na swoją zawodową „hiszpańską ścieżkę”.